Syrië wil burgers Homs evacueren
AMSTERDAM/BEIROET - Syrië is bereid burgers uit de belegerde stad Homs te evacueren.
In een verklaring beschuldigt het Syrische ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag 'gewapende terroristische groepen' ervan de evacuatie te belemmeren.
Het hoofd van de VN-waarnemers in Syrië eiste zondag dat de strijdende partijen de evacuatie van vrouwen, kinderen en zieken uit Homs en andere gevechtszones mogelijk zouden maken.
Volgens activisten zitten in Homs ongeveer duizend gezinnen vast. De Syrische regering duidt de opstandelingen steevast aan als terroristen.
Locatie van Homs in Syrië:
Verslag
Het hoofd van de waarnemersmissie, de Noorse generaal Robert Mood, brengt dinsdag voor de Veiligheidsraad in New York verslag uit van zijn bevindingen in Syrië. Ook het hoofd vredesoperaties van de VN, Hervé Ladsous, neemt aan de zitting achter gesloten deuren deel.
Mood heeft de activiteiten van de ongeveer driehonderd ongewapende waarnemers zaterdag opgeschort omdat het geweld in Syrië eerder toe- dan afneemt.
Alles over de onrust in het Midden-Oosten in ons dossier
Door: Novum | Bekijk op de kaart

Startpagina