Uitgegeven: 
Laatste update: 
14 juni 2012 09:32
14 juni 2012 18:27

Aardbeving treft Turkije

ISTANBUL - Door een aardbeving donderdagochtend in het zuidoosten van Turkije zijn 23 mensen gewond geraakt. Dat meldde het bestuur van de provincie Sirnak, waar de trilling plaatsvond.

Foto:  AFP

Volgens het Turkse seismologisch instituut Kandili had de aardbeving een kracht van 5.5 op de schaal van Richter en vond deze plaats op 5,4 kilometer diepte.

De materiële schade was aanzienlijk. Een minaret in de stad Sirnak stortte in. Inwoners maakten melding van scheuren in gebouwen. Experts waarschuwden voor mogelijke naschokken. Overheidsfunctionarissen adviseerden de mensen daarom buiten te blijven.

Turkije ligt op verscheidene breuklijnen. Eerder deze week werd het land ook al getroffen door een aardbeving. Zondag raakte een Nederlandse toerist gewond toen een aardschok de zuidwestelijke badplaats Fethiye trof. In oktober en november 2011 kwamen honderden mensen om toen het oosten van Turkije door diverse aardbevingen werd getroffen.

Door: ANP  | Bekijk op de kaart
  • Deel

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Achter de lens

NUfoto ging op zoek naar het verhaal achter de foto Koningspaar neemt afscheid van Den Bosch van fotograaf Luuk Bernsen.

Lees verder en bekijk beeld

Skyline in smog

De stadstaat Singapore gaat gebukt onder de ernstigste luchtvervuiling in jaren. De rook die de lucht ernstig vervuilt komt van bosbranden op Sumatra.

Lees meer, bekijk foto's

Felle botsingen

In de Turkse steden Istanbul en Ankara zijn in de nacht van zondag op maandag opnieuw felle botsingen geweest tussen demonstranten en de oproerpolitie.

Lees meer

Afgeluisterd

De Britse inlichtingendienst heeft in opdracht van de regering tijdens twee G20-conferenties in Groot-Brittannië buitenlandse politici en functionarissen afgeluisterd.

Lees verder