Uitgegeven: 
Laatste update: 
22 mei 2012 10:03
22 mei 2012 10:40

Eén na hoogste gebouw ter wereld geopend in Tokio

TOKIO - In Tokio is dinsdag een nieuwe observatie- en televisiemast geopend voor het publiek.

ANP

De zogenoemde Tokyo Skytree is met 634 meter de hoogste toren ter wereld en het op één na hoogste gebouw op aarde. De Skytree moet alleen de Burj Kalifa (ruim 829 meter) in Dubai voor zich dulden.

Een belangrijke reden voor de bouw van de toren, die in 2008 begon, was het feit dat de oudere zendmast Tokyo Tower met 333 meter niet meer boven veel gebouwen in centraal-Tokio uitkwam, waardoor het televisiesignaal soms stoorde. Die problemen lijken nu voorbij: de Skytree is verreweg het hoogste bouwwerk op Japanse bodem.

De verwachting is dat het bouwwerk ook wonderen voor het toerisme in de Japanse hoofdstad gaat verrichten. Afgaande op reserveringen voor de eerste 50 dagen na de opening worden in het eerste jaar alleen al 30 miljoen bezoekers verwacht.

Door: ANP
  • Deel

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Vredesconferentie

President Assad van Syrië denkt dat een vredesconferentie, zoals Rusland en de VS willen organiseren, niets zal uithalen in de burgeroorlog in zijn land.

Lees verder

Ayaan Hirsi Ali

Ayaan Hirsi Ali is op 25 april 2013 Amerikaans staatsburger geworden. "Ik kreeg het sterke gevoel dat ik er echt bij hoorde."

Lees meer

Videla overleden

De Argentijnse oud-dictator Jorge Videla is vrijdag in zijn slaap overleden in de gevangenis in Marco Paz bij Buenos Aires.

Lees verder en bekijk foto's

Interview DiCaprio

Leonardo DiCaprio vindt dat de schrijver van The Great Gatsby geen verstand van films had.

Lees meer