'Nu hervormingen Myanmar doorzetten'

Laatste update:  29 april 2012 20:02 info Bekijk op de kaart

YANGON - De regering van Myanmar moet nu doorzetten met democratische hervormingen en vredesonderhandelingen met opstandige minderheden.

AFP

Dat zei VN-chef Ban Ki-moon zondag tijdens een bezoek aan het Aziatische land.

Ban noemde gesprekken die de regering voert met het Westen, de politieke oppositie en etnische minderheden bemoedigend, maar nog niet genoeg.

Zijn uitspraken volgen op die van verschillende politici, onder wie de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton en de Britse premier David Cameron. Zij bezochten het land ook, om hun steun uit te spreken voor de hervormingen.

Vorig jaar kwam een burgerregering aan de macht, die hervormingen doorvoert. Oud-militairen bezetten nog wel de belangrijkste posten.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Overstromingen

Duizenden mensen in het zuidoosten van Noorwegen hebben al dagen te kampen met ernstige wateroverlast.

Lees verder en bekijk beeld

Brug ingestort

De brug van de autosnelweg Seattle - Vancouver over de rivier de Skagit is donderdagavond ingestort.

Lees meer en bekijk foto's

Nederland en Duitsland

Nederland en Duitsland halen de al 'heel sterke banden' nog verder aan, zo is donderdag besloten in het Duitse Kleef. 

Meer tekst en beeld