Schatgravers omgekomen in Egypte

Laatste update:  12 maart 2012 12:47 info Bekijk op de kaart

Caïro - Tien mensen die illegaal naar antieke schatten groeven in Egypte, zijn omgekomen toen ze onder de aarde werden bedolven.

Foto:  Thinkstock

De mannen, onder wie vier broers, werden levend begraven, toen de muren van hun vindplaats instortten.

Het tragische incident vond plaats ten noorden van de historische stad Luxor, in de plaats Arab al-Manasra, aldus de politie maandag.

Veel Egyptenaren denken snel geld te verdienen door illegale archeologie. Dat gebeurt vooral in gebieden als Luxor, Aswan en Caïro, waar veel antieke rijkdommen in de grond verborgen liggen.
 

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Achter de lens

NUfoto ging op zoek naar het verhaal achter de foto Koningspaar neemt afscheid van Den Bosch van fotograaf Luuk Bernsen.

Lees verder en bekijk beeld

Skyline in smog

De stadstaat Singapore gaat gebukt onder de ernstigste luchtvervuiling in jaren. De rook die de lucht ernstig vervuilt komt van bosbranden op Sumatra.

Lees meer, bekijk foto's

Felle botsingen

In de Turkse steden Istanbul en Ankara zijn in de nacht van zondag op maandag opnieuw felle botsingen geweest tussen demonstranten en de oproerpolitie.

Lees meer

Afgeluisterd

De Britse inlichtingendienst heeft in opdracht van de regering tijdens twee G20-conferenties in Groot-Brittannië buitenlandse politici en functionarissen afgeluisterd.

Lees verder