Geding Strauss-Kahn in VS dient 15 maart

Laatste update:  23 februari 2012 18:28 info

NEW YORK - Een rechter in New York buigt zich op 15 maart over de rechtszaak die een kamermeisje tegen de voormalige topman van het Internationaal Monetair Fonds, Dominique Strauss-Kahn, heeft aangespannen.

Foto:  AFP

Volgens Nafissatou Diallo heeft de Fransman haar vorig jaar aangerand in zijn hotelkamer in New York.

Het Amerikaanse openbaar ministerie liet de strafzaak tegen Strauss-Kahn vorig jaar varen omdat de verklaring van Diallo onbetrouwbaar werd geacht. Diallo besloot hierop een civiele zaak aan te spannen en een schadevergoeding te eisen.

Strauss-Kahn meent dat de rechtszaak tegen hem moet worden verworpen omdat hij vorig jaar als IMF-topman diplomatieke onschendbaarheid genoot. Hij hoeft volgende maand niet bij de zitting aanwezig te zijn.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)