'Wapens op Belgische schepen tegen piraten'

Laatste update:  23 februari 2012 06:26 info

BRUSSEL - De Belgische minister van Economie, Johan Vande Lanotte, is voorstander van gewapende privémilities aan boord van Belgische schepen om ze te beschermen tegen piraterij op zee.

Foto:  AFP

Dat meldt de krant De Tijd donderdag.

De minister heeft de Belgische reders na overleg beloofd dat hij hun vraag om gewapende beveiliging aan boord van schepen onder Belgische vlag zal verdedigen in de ministerraad.

De Belgische wetgeving verbiedt, net als de Nederlandse, wapens aan boord. Maar steeds meer landen - Noorwegen, Denemarken, Luxemburg, Spanje, Italië, Cyprus en Malta - voeren ze in omdat de piraterij escaleert.

Toestaan

''We zien dat schepen met 'private armed guards' aan boord niet meer worden aangevallen door piraten'', zegt Peter Vierstraete, de voorzitter van de Belgische Redersvereniging. ''De piraten weten perfect welke vlaggen wapens aan boord toestaan.''

De piraterij op zee concentreert zich vooral rond de Indische Oceaan, met de kust van Somalië als belangrijkste centrum.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)