Verkiezingen in Libische stad Misurata

Laatste update:  21 februari 2012 07:11 info Bekijk op de kaart

MISRATA - In de Libische stad Misurata zijn maandag verkiezingen gehouden voor een nieuw stadsbestuur.

AFP

Het is het eerste democratische experiment in het land dat zich vorig jaar na 42 jaar bevrijdde van de dictatuur van Muammar Kaddafi. Ook voor diens machtsgreep in september 1969 stelden verkiezingen in Libië weinig voor.

Landelijke verkiezingen laten nog op zich wachten. De Nationale Overgangsraad (NTC) zegt dat er in juni verkiezingen zullen worden gehouden voor een tweehonderd leden tellende nationale vergadering, die een nieuwe regering moet benoemen en een commissie moet benoemen die een nieuwe grondwet moet aanstellen, maar er is nog geen precieze datum vastgesteld.

Veel Libiërs zijn gefrustreerd door het trage tempo van de overgang. Ook in de stad Benghazi, de hoofdstad van de opstand, is het oude stadsbestuur weggestuurd en worden volgende maand verkiezingen gehouden.

De verkiezingen in Misurata en Benghazi illustreren hoe Libië versplinterd raakt in grotendeels autonome stadsstaten, met machtige lokale milities en lokale besturen, die op hun best losse banden hebben met de NTC in Tripoli.

Alles over de situatie in het Midden-Oosten

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)