Aanslagen bij twee Israëlische ambassades

Laatste update:  13 februari 2012 17:14 info

JERUZALEM - De Israëlische ambassades in Georgië en India zijn maandag het doelwit van een aanslag geweest.

AFP

Dat heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken in Jeruzalem maandag laten weten.

In de Indiase hoofdstad New Delhi ging het explosief af, maar in de Georgische hoofdstad Tbilisi werd volgens de politie de bom op tijd onschadelijk gemaakt.

Indiase regeringsfunctionarissen meldden dat een vrouwelijke Israëlische diplomaat en haar chauffeur gewond zijn geraakt, toen een auto van de ambassade werd opgeblazen. De auto stond geparkeerd in een straat in de buurt van de ambassade in het centrum van New Delhi.

Ooggetuigen in de Indiase hoofdstad zeiden dat de vrouw en haar chauffeur gewond uit de brandende auto zijn gesleept door voorbijgangers.

Israël zou de veiligheidsmaatregelen bij al haar ambassades hebben verscherpt. Dat meldt persbureau BNO op twitter.

Hezbollah

Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zitten Iran en de Libanese sjiitische beweging Hezbollah achter de aanslagen. De premier zei dat er recentelijk dergelijke aanslagen zijn verijdeld in Thailand en Azerbeidzjan.

Iran heeft maandag de beschuldiging verontwaardigd tegengesproken. Het is volgens een woordvoerder van Buitenlandse Zaken in Teheran allemaal propaganda van het zionistische regime (Israël). Iran veroordeelt alle vormen van terrorisme, aldus de zegsman.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)