'Britse kernonderzeeër naar Falklandeilanden'

Laatste update:  4 februari 2012 14:00 info

LONDEN - De Britse marine stuurt een kernonderzeeër naar de Falklandeilanden. Het schip moet de eilandengroep beschermen tegen Argentinië.

Foto:  ANP

Dat meldde de krant Daily Mail zaterdag.

Premier David Cameron heeft de missie van de onderzeeër uit de Trafalgar-klasse persoonlijk goedgekeurd, aldus de krant. 

De afgelopen tijd is de spanning tussen het Verenigd Koninkrijk en Argentinië om de Falklandeilanden opgelopen. Afgelopen donderdag kwam de Britse prins William aan op de Falklandeilanden. Hij gaat daar zes weken aan het werk als piloot van een reddingshelikopter. Argentinië noemde de uitzending eerder een ''provocatie".

Paradepaardje

Ook besloot Londen een oorlogsschip naar de regio te sturen. Het gaat om het laatste paradepaardje van de Britse marine, een zogenoemde Type 45 torpedobootjager. Buenos Aires veroordeelde ook die Britse zet. Volgens de Britse marine gaat het om een routine-uitzending.

Argentinië vindt dat het recht heeft op de Falklandeilanden, omdat ze dicht bij het Zuid-Amerikaanse land liggen en omdat het land de eilanden zou hebben geërfd van het Spaanse koloniale rijk. Groot-Brittannië zegt dat de bewoners Brits willen blijven. De landen vochten in 1982 een oorlog uit om de eilanden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)