Costa Concordia blijft nog lang liggen

Laatste update:  30 januari 2012 09:58 info Bekijk op de kaart

GIGLIO PORTO - Het wrak van cruiseschip Costa Concordia blijft waarschijnlijk tot eind dit jaar liggen bij het eilandje Isola di Giglio.

Foto:  ANP

 Bekijk video

De chef van de bergingswerkers van de Italiaanse dienst Bescherming Bevolking, Franco Gabrielli, zei dit zondag. Het duurt volgens hem nog 7 tot 10 maanden voor het wrak in stukken wordt verwijderd.

De 114.500 ton wegende Costa Concordia kapseisde op vrijdag de 13e na op de rotsen te zijn gelopen van het eiland voor de kust van Toscane.

Zaterdag vonden duikers nog het stoffelijk overschot van een vrouw in het ondergelopen deel van het schip. Het dodental kwam daarmee op 17.

Slecht weer

De zoektocht naar 15 vermisten moest zondag worden stilgelegd in verband met slechte weersomstandigheden. Door de hoge golven en de sterke wind verschoof het scheepswrak in zes uur tijd zeker 3,5 centimeter. Eerder verschoof het schip hooguit 3 millimeter per uur.

Hoewel het 290 meter lange gevaarte in beweging is, ligt het volgens de bergingswerkers nog altijd stabiel op de rotsen. De vrees is dat het schip zoveel gaat wiebelen dat het wegzakt in dieper water, wat de zoektocht naar vermisten en de berging aanzienlijk zou bemoeilijken.

Olie

Zaterdag was al gebleken dat het Nederlandse bergingsbedrijf Smit Salvage waarschijnlijk pas woensdag kan beginnen met het wegpompen van olie uit de Costa Concordia.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

'Stress doodde Michael Jackson'

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (118)

Verkiezingen Jemen

Jemenieten zijn maandag naar de stembus te gaan om hun stem uit te brengen op de enige presidentskandidaat: Abd-Rabbu Mansour Hadi.

Bekijk video

Bekijk fotoserie (8)

Gevulde koeken

Eredivisieclub AZ is door de KNVB vrijgesproken in 'gevulde koeken-gate' rond het duel met Ajax.

Lees verder

Grote misser

Een Grieks drama in de bekercompetitie in Griekenland. De Sloveen Mirnes Sisis helpt een gouden mogelijkheid om zeep.

Bekijk de video

Actuele dossiers

Overzicht van de actuele dossiers buitenland: