Japan wil permanent IAEA-bureau Fukushima

Laatste update:  23 januari 2012 11:38 info

TOKIO - Japan heeft het Internationaal Agentschap voor Atoomenergie (IAEA) gevraagd een permanent bureau in Fukushima in te richten.

Foto:  AFP

 Bekijk video

Dat bureau moet toezicht houden op de maatregelen van de regering na de zware aardbeving en daarop volgende verwoestende tsunami van 11 maart vorig jaar.

Vier gebouwen in de kerncentrale Fukushima I liepen ernstige schade op. De koeling viel uit, waardoor splijtstofstaven gedeeltelijk smolten.

Na een reeks explosies en branden raakte de wijde omgeving radioactief besmet. Tienduizenden mensen werden geëvacueerd. Velen weten nog steeds niet of en wanneer ze kunnen terugkeren.

Controle

Een groep van tien deskundigen van het IAEA is op dit moment in Japan om de veiligheid van de kerncentrales te controleren. Na de ramp met de centrale in Fukushima is het grootste deel van de 54 commerciële kernreactors stilgelegd.

Elektriciteitsbedrijven hebben gewaarschuwd voor een ernstig tekort aan stroom, als de reactoren niet worden opgestart.

Alles over de situatie in Japan in ons dossier

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)