'Kapitein Costa Concordia maakte fouten' 
ROME - De Italiaanse eigenaren van de Costa Concordia zeggen dat de kapitein van het gekapseisde cruiseschip waarschijnlijk ''inschattingsfouten" heeft gemaakt.
De rederij Costa Cruises liet dat zondag weten in een verklaring.
In de verklaring staat ook dat noodprocedures die gelden op schepen van Costa Cruises na het ongeluk niet door de kapitein zijn opgevolgd. Eerder stelde Justitie dat het meer dan een uur duurde voor de evacuatie van passagiers op gang kwam.
Ook de Italiaanse minister van Defensie Giampaola Di Paola sprak van een ''ernstige menselijke fout met dramatische consequenties''.
Aangehouden
Kapitein Francesco Schettino was zaterdag al aangehouden. Hij wordt door de autoriteiten verantwoordelijk gehouden voor het ongeluk.
Schettino wordt ook verweten dat hij het schip verliet, voordat de evacuatie was afgerond. Volgens de kustwacht heeft de kapitein geweigerd terug te gaan naar het schip, ondanks verzoeken daartoe. De rederij zegt volledig mee te werken met het onderzoek.
Rotspartij
Het kolossale schip voer vrijdagavond vlakbij het eiland Isola del Giglio en raakte daar een rotspartij. Door de aanvaring ontstond een scheur van tientallen meters lang in de romp.
Het schip maakte water en kapseisde uiteindelijk. Zeker vijf mensen kwamen om, 15 mensen worden nog vermist.

Startpagina