President Sanhá van Guinee-Bissau overleden

Laatste update:  9 januari 2012 19:54 info Bekijk op de kaart

PARIJS - President Malam Bacai Sanhá van Guinee-Bissau is overleden in een ziekenhuis in Parijs.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Dit is maandag van officiële Franse bron vernomen. Het staatshoofd van het West-Afrikaanse land is 64 jaar geworden.

Sanhá studeerde politicologie in de DDR. In 1999 werd hij voor het eerst president van Guinee-Bissau.

Bij de presidentsverkiezingen in 2009 in de voormalige Portugese kolonie won hij als kandidaat van de Afrikaanse Partij voor de Onafhankelijkheid van Guinee en Kaapverdië (PAIGC).

Guinee-Bissau is een van de armste landen ter wereld. Twee derde van de 1,6 miljoen inwoners leeft onder de armoedegrens. Het land tussen Senegal en Guinee kent maar weinig geasfalteerde wegen. Guinee-Bissau is volgens rapporten van de Verenigde Naties een draaischijf in de internationale drugshandel.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)