Frankrijk sust ophef over borstimplantaten

Laatste update:  27 december 2011 12:25 info

PARIJS - De Franse minister van Volksgezondheid, Xavier Bertrand, zei dinsdag dat er geen haast is bij het weghalen van borstimplantaten van het bedrijf PIP.

Foto:  ANP

''Het is waar dat er geen urgentie is. We raden aan om de implantaten te verwijderen om een scheuring te voorkomen'', zei de minister op de radio.

Frankrijk is een van de weinige landen die heeft geadviseerd om PIP-implantaten te verwijderen. Andere landen, zoals Nederland, raden vrouwen aan een afspraak te maken bij hun plastisch chirurg.

Die kan dan bepalen of het nodig is om de siliconen weg te halen, of om de vrouw af en toe op controle te laten komen.

Eerder suggereerden de Franse gezondheidsdiensten dat de implantaten zorgen voor een verhoogd risico op kanker. De Franse autoriteiten stelden kort daarna dat er geen sprake is van een verband tussen de siliconen en kanker. Ander landen hadden dat ook al gemeld.

Nederland

Wereldwijd zijn naar schatting 300.000 implantaten van PIP verkocht. In Frankrijk hebben circa 30.000 vrouwen deze siliconen, in Groot-Brittannië 42.000. In Nederland lieten vorig jaar ongeveer 1000 vrouwen implantaten van PIP inbrengen.

PIP was een van de goedkoopste aanbieders van de siliconen, waarvoor een ongeautoriseerd soort siliconengel is gebruikt. Het bedrijf werd vorig jaar gesloten. Sindsdien zijn al honderden implantaten van PIP verwijderd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)