Luik laat omstreden stille tocht toe

Laatste update:  16 december 2011 15:11 info

LUIK - De Luikse autoriteiten laten zaterdag een stille tocht toe voor de slachtoffers van de aanslag dinsdag in de Waalse stad.

Foto:  AFP

De zogenoemde witte mars raakte omstreden, omdat een van de organisatoren lid was van het extreem rechtse Front National (FN).

Dat meldden Franstalige Belgische media vrijdag. Initiatiefnemer Cédric Houbrix zegt nu dat hij ruim een half jaar geleden afstand nam van het FN. De Luikenaar riep eerder deze week op tot de stille tocht.

Luik zal de tocht verbieden noch er formeel mee instemmen. Het gemeentebestuur wil daarmee voorkomen dat de solidariteitsmars politiek beladen wordt.

Herdenking

De initiatiefnemers verwachten 1000 tot 3000 deelnemers aan de tocht. De mars begint op de Place Saint Lambert, het plein waar de aanslag plaatsvond. Daar is dinsdag ook een herdenkingsbijeenkomst met premier Elio Di Rupo.

Vrijdagmiddag werd het eerste slachtoffer begraven, een 15-jarige jongen. Zaterdag is de begrafenis van de 17 maanden oude Gabriel. In totaal bracht de dader, Nordine Amrani, vijf mensen om het leven voordat hij zelfmoord pleegde.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)