Dodental overstromingen Thailand boven vijfhonderd

Laatste update:  6 november 2011 10:13 info Bekijk op de kaart

BANGKOK - Het dodental door de overstromingen van de afgelopen maanden in Thailand is tot ruim 500 opgelopen. Dat hebben de Thaise autoriteiten zondag laten weten.

AFP

In vergelijking met zaterdag is het dodental met circa 60 gestegen. Het zijn de ergste overstromingen in zeker vijftig jaar.

Delen van de hoofdstad Bangkok staan onder water. Belangrijke wegen zijn ondergelopen. Het water is vervuild met onder meer dode dieren en afval, waardoor de autoriteiten vrezen voor de uitbraak van ziektes.

De afgelopen weken zijn duizenden mensen in Bangkok geëvacueerd, vooral uit het noorden en westen van de hoofdstad. Gouverneur Sukhumbhand Paribatra van Bangkok heeft voor dit weekeinde nieuwe evacuaties gelast.

De overstromingen na zware moessonregens begonnen in juli in het noorden en oosten van Thailand.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)