Justitie onderzoekt rol Timosjenko in moordzaak

Laatste update:  29 oktober 2011 17:04 info Bekijk op de kaart

KIEV - Het openbaar ministerie in Oekraïne onderzoekt of de gevangen oppositieleider Joelia Timosjenko een aandeel had in een vijftien jaar oude huurmoord.

Foto:  AFP

Dat heeft de plaatsvervangend procureur-generaal van Oekraïne vrijdagavond op televisie verklaard.

Volgens Renat Koezmin heeft justitie beschuldigingen ontvangen dat Timosjenko betrokken was bij de moord op een parlementslid en zakenman in 1996.

Koezmins verklaring doet de hoop op een spoedige vrijlating van de oud-premier, die eerder deze maand zeven jaar gevangenisstraf kreeg opgelegd voor ambtsmisbruik, verder slinken.

Timosjenko ontkent schuld. Zij en haar aanhangers zien in haar strafvervolging de hand van haar aartsrivaal, president Viktor Janoekovitsj. De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben Timosjenko's eerdere veroordeling 'politiek gemotiveerd' genoemd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)