Veel Turkse militairen gedood bij bij aanval PKK

Laatste update:  19 oktober 2011 16:49 info Bekijk op de kaart

ANKARA - Bij een aanval van de Koerdische PKK op militaire posten in het zuidoosten van Turkije zijn zeker 26 militairen omgekomen en raakten er 16 gewond.

Foto:  AFP

 Bekijk video

Dat meldden bronnen binnen het veiligheidsapparaat woensdag.

Het Koerdische persbureau Firat meldde woensdag dat de PKK de aanval heeft opgeëist.

''Onze wraak zal enorm zijn’', zo reageerde de Turkse president Abdullah Gül. Turkse grondtroepen zijn voor het eerst sinds 2008 de grens met Noord-Irak overgestoken om jacht te maken op de PKK-strijders.

Het is het zwaarste verlies voor het leger sinds 1993, toen bij een aanval van de PKK in de provincie Bingol 33 militairen het leven lieten. Ook bombardeerde de Turkse luchtmacht hier doelen.

Turkse commando's zijn de grens met Noord-Irak overgestoken tijdens een achtervolging van de daders. Ze zijn het buurland 3 tot 4 kilometer binnengetrokken.

Erdogan

De Turkse premier Recep Tayyip Erdogan heeft een reis naar Kazachstan afgezegd in verband met de aanval. Ook een bezoek dat minister Ahmet Davutoglu van Buitenlandse Zaken woensdag aan Servië zou brengen, werd geannuleerd. President Abdullah Gül zei dat ''de strijd doorgaat totdat deze terreur is beëindigd''.

Strijders van de Koerdistan Arbeiderspartij (PKK) vielen militaire posten in de districten Cukura en Yuksekova in de provincie Hakkari aan, aldus bronnen binnen het leger.

Bij de actie raakten 22 militairen gewond. De PKK heeft nog geen verantwoordelijkheid voor de operatie opgeëist.

Bermbom

De aanval komt een dag nadat vijf agenten en drie burgers waren gedood door een bermbom in de naburige provincie Bitlis. De autoriteiten vermoeden dat de PKK de bom heeft gelegd.

De afgelopen maanden is de strijd tussen het regeringsleger en de PKK opgelaaid. Sinds juli zijn daarbij al meer dan 50 Turkse militairen omgekomen.

Irak

De PKK houdt zich schuil in het noorden van Irak. Het Turkse leger voert daar regelmatig bombardementen uit op PKK-kampen.

De PKK vecht voor meer autonomie voor de Koerden in het zuidoosten van Turkije. In Europa en de VS staat de beweging op de lijst van terreurgroepen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Bomaanslagen Irak

Aanslagen met autobommen hebben maandag in de Iraakse hoofdstad Bagdad en de Zuid-Iraakse stad Basra aan zeker 43 mensen het leven gekost.

Lees meer

Tornado's

Zeker één persoon is zondag om het leven gekomen toen tornado's door het midden van de Verenigde Staten trokken.

Lees meer en bekijk foto's