'Klimaattoppen idioot, zinloos en eindeloos'

Laatste update:  13 oktober 2011 21:52 info Bekijk op de kaart

PARIJS - De eilandengroep de Malediven heeft alle hoop verloren dat klimaatconferenties een oplossing gaan leveren voor het probleem van de stijgende zeespiegel, die volgens wetenschappers een gevolg is van de opwarming van de aarde.

Foto:  AFP

De onderhandelingsrondes zijn ''idioot, zinloos en eindeloos'', zo stelde president Mohamed Nasheed van Malediven in een interview met het Franse dagblad Le Monde, dat donderdag werd gepubliceerd.

Elk jaar worden meerdere kleinere en grotere klimaattoppen georganiseerd. Diplomaten en activisten vliegen daarvoor steevast naar luxe conferentieoorden, verspreid over de hele wereld, en dragen zo bij aan het broeikaseffect.

Koraaleilanden

De Malediven bestaan uit ongeveer 1200 koraaleilanden in de Indische Oceaan. De republiek dreigt net als enkele andere laaggelegen landen veel grondgebied te verliezen aan het oprukkende water.

Nasheed wil dat er een eind komt aan het in zijn ogen ineffectieve vergadercircus, en dat er snel maatregelen worden genomen om te voorkomen dat de zeespiegel nog verder stijgt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Achter de lens

NUfoto ging op zoek naar het verhaal achter de foto Koningspaar neemt afscheid van Den Bosch van fotograaf Luuk Bernsen.

Lees verder en bekijk beeld

Skyline in smog

De stadstaat Singapore gaat gebukt onder de ernstigste luchtvervuiling in jaren. De rook die de lucht ernstig vervuilt komt van bosbranden op Sumatra.

Lees meer, bekijk foto's

Felle botsingen

In de Turkse steden Istanbul en Ankara zijn in de nacht van zondag op maandag opnieuw felle botsingen geweest tussen demonstranten en de oproerpolitie.

Lees meer

Afgeluisterd

De Britse inlichtingendienst heeft in opdracht van de regering tijdens twee G20-conferenties in Groot-Brittannië buitenlandse politici en functionarissen afgeluisterd.

Lees verder