Afghanen herdenken invasie met betoging

Laatste update:  6 oktober 2011 11:07 info Bekijk op de kaart

KABUL - Enkele honderden mensen zijn donderdag in de Afghaanse hoofdstad Kabul de straat opgegaan om tegen de Amerikaanse aanwezigheid in het Centraal-Aziatische land te betogen.

Foto:  AFP

De betogers riepen 'dood aan Amerika en zijn Afghaanse marionetten' en andere anti-Amerikaanse leuzen.

Het is vrijdag precies 10 jaar geleden dat de door de Amerikanen geleide invasie in Afghanistan begon. Ze wilden de Taliban en al-Qaeda verdrijven.

Die laatste was verantwoordelijk voor de aanslagen van 11 september 2001. Tegenstanders van de invasie hielden donderdag een mars door het centrum van Kabul. De betoging verliep vreedzaam.

Verlaten

''We willen dat het Amerikaanse leger en hun bondgenoten van de NAVO Afghanistan onmiddellijk verlaten'', zei Hafizullah Rasekh, een van organisatoren van de protestactie. ''We willen dat ze stoppen met het doden van onschuldige Afghanen.'' Rasekh zei dat zijn land sinds de invasie alleen maar heeft armoede en instabiliteit heeft gekend.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)