Strauss-Kahn gehoord wegens aanranding journaliste
AMSTERDAM - De voormalige IMF-topman Dominique Strauss-Kahn wordt maandag gehoord door de Franse politie wegens de vermeende aanranding van de Franse schrijfster en journaliste Tristane Banon.
Dit meldt het persbureau AFP maandag. De vrouw kwam eerder dit jaar met de beschuldiging dat Strauss-Kahn haar in 2003 heeft geprobeerd te verkrachten.
Banon heeft wel eens publiekelijk geopperd dat ze seksueel werd lastiggevallen door Strauss-Kahn, maar een officiële klacht kwam pas in juli.
De aanranding zou plaats hebben gevonden toen de destijds 22-jarige Banon een interview hield met Strauss-Kahn in een appartement. Strauss-Kahn was toentertijd de Franse minister van Financiën.
Verkrachter
"Ik schopte hem, noemde hem een verkrachter, maar het leek hem niet uit te maken", zo verklaarde Banon in een eerder tv-interview over de kwestie.
De socialist Strauss-Kahn (62) werd in mei in New York aangehouden, toen hij naar Parijs wilde reizen. Een kamermeisje van het hotel waar hij had verbleven, beschuldigde hem van onder meer verkrachting.
Geloofwaardigheid
Het Openbaar Ministerie in New York besloot vorige maand de aanklacht tegen hem in te trekken. De aanklagers twijfelen aan de geloofwaardigheid van het kamermeisje. Zij heeft een civiele procedure tegen Strauss-Kahn aangespannen, die nog loopt.
Na zijn arrestatie trad Strauss-Kahn af als directeur-generaal van het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Hij is inmiddels opgevolgd door zijn landgenote, oud-minister van Financiën Christine Lagarde. Ook moest hij zijn politieke aspiraties op een lager pitje zetten. Strauss-Kahn werd beschouwd als een belangrijke kandidaat voor de presidentsverkiezingen volgend jaar.
Nadat het OM in New York de aanklacht tegen Strauss-Kahn introk is hij begin september teruggekeerd naar zijn thuisland Frankrijk.

Startpagina