Brein moord Politkovskaja bekend

Laatste update:  24 augustus 2011 09:16 info

MOSKOU - Het vermeende brein achter de moord op de Russische journaliste Anna Politkovskaja in 2006 is bekend bij de commissie die onderzoek doet naar het misdrijf.

Foto:  AFP

Het is echter te vroeg om informatie over deze persoon bekend te maken, aldus een woordvoerder. Dat berichtte het Russische persbureau RIA Novosti woensdag.

Dinsdag werd een vermeende medeplichtige bij de moord opgepakt. Het gaat om een voormalige geheim agent, die tijdens het eerste proces in 2008 nog als getuige van de aanklagers optrad.

Eind mei werd de 37-jarige Roestam Machmoedov uit Tsjetsjenië gearresteerd. Hij zou degene zijn die de vrouw heeft doodgeschoten.

Politkovskaja schreef voor de krant Novaja Gazeta kritische artikelen over het beleid van de toenmalige president en huidige premier Vladimir Poetin.

De journaliste werd op Poetins verjaardag op 7 oktober 2006 doodgeschoten in de hal van het appartementencomplex waar ze woonde.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)