Rechter staakt vervolging Strauss-Kahn

Laatste update:  23 augustus 2011 23:17 info

NEW YORK - Dominique Strauss-Kahn is weer een vrij man sinds de rechtbank in New York op aangeven van het Openbaar Ministerie (OM) de zaak tegen hem dinsdag heeft laten vallen.

AFP

De 62-jarige Fransman zou dinsdag zijn paspoort terugkrijgen, maar door de aardbeving die later op de dag plaatsvond in de VS wordt dit pas woensdag.

Het kantoor van het OM in New York moest worden ontruimd toen de aardschokken met een kracht van 5,9 op de schaal van Richter de Amerikaanse oostkust opschudden.

De openbaar klager had al laten weten af te willen zien van vervolging wegens ernstige twijfels over de betrouwbaarheid van de vrouw die Strauss-Kahn had beschuldigd.

Civiele procedure

Een kamermeisje in het hotel waar Strauss-Kahn in mei verbleef, beschuldigt hem van aanranding

Zij heeft ook een civiele procedure aangespannen. Maar omdat zij over een aantal cruciale zaken zou hebben gelogen tegen de politie, ziet de aanklager er weinig brood meer in 'DSK' te berechten.

Huisarrest

Vorige maand werd al het huisarrest dat hem kort na zijn aanhouding werd opgelegd opgeheven, maar hij mocht nog niet weg uit de Verenigde Staten.

In een verklaring die kort na de beslissing van de rechter werd vrijgegeven, noemde hij de gebeurtenissen van de afgelopen maanden een nachtmerrie.

IMF

De affaire heeft Strauss-Kahn zijn baan bij het IMF gekost. Ook heeft de Franse oud-minister van Financiën zijn politieke aspiraties op een lager pitje moeten zetten.

Opiniepeilers dichtten de socialist eerder een uitstekende kans toe om volgend jaar bij de presidentsverkiezingen zittend staatshoofd Nicolas Sarkozy te verslaan, maar het is inmiddels te laat voor hem om nog in de race om het presidentsschap te stappen.

Ook zou hij volgens analisten door de smet van het seksschandaal weinig kans maken voor een prominente rol in een eventuele nieuwe socialistische regering.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Banner NUjournaal Algemeen

NU in beeld

Bekijk bijzondere beelden van over de hele wereld.

Bekijk fotoserie (100)

Blade Babe

De paralympische atlete Marlou van Rhijn scherpte de afgelopen weken de wereldrecords op de 100 en de 400 meter aan. 'Maar ik kan en wil nog veel harder.'

Lees verder

Vredesconferentie

President Assad van Syrië denkt dat een vredesconferentie, zoals Rusland en de VS willen organiseren, niets zal uithalen in de burgeroorlog in zijn land.

Lees verder

Ayaan Hirsi Ali

Ayaan Hirsi Ali is op 25 april 2013 Amerikaans staatsburger geworden. "Ik kreeg het sterke gevoel dat ik er echt bij hoorde."

Lees meer

Videla overleden

De Argentijnse oud-dictator Jorge Videla is vrijdag in zijn slaap overleden in de gevangenis in Marco Paz bij Buenos Aires.

Lees verder en bekijk foto's