'Hamas en Israël sluiten bestand'

Laatste update:  22 augustus 2011 15:51 info

GAZA-STAD - Israël en de Palestijnse beweging Hamas zijn na vijf dagen van geweld een bestand overeengekomen.

Foto:  AFP

 Bekijk video

Dat meldden functionarissen maandag die bij de onderhandelingen waren betrokken.

Het geweld laaide donderdag op toen door een aanslag nabij de Zuid-Israëlische stad Eilat acht Israëli's omkwamen. Sindsdien nam het Israëlische leger de Gazastrook onder vuur en beschoten Palestijnse groepen vanuit Gaza het zuiden van Israël. Daarbij kwamen nog eens 15 Palestijnen en een Israëli om.

Een Palestijnse functionaris zei dat Hamas, die de macht heeft in Gaza, zal zorgen dat andere radicale groepen in de kuststrook het bestand naleven. Het staakt-het-vuren is inmiddels van kracht.

Het Israëlische veiligheidskabinet stemde maandag in met het bestand. Net als in het verleden is er geen formeel akkoord gesloten, maar bestaat het bestand uit de toezegging van beide partijen om de vijandelijkheden te stoppen indien de ander hetzelfde doet.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)