Kolonel VS cel in om corruptie Irak

Laatste update:  17 augustus 2011 05:38 info

WASHINGTON - Een voormalige kolonel uit het Amerikaanse leger is veroordeeld tot 12 maanden cel. De 57-jarige vrouw nam geld en geschenken aan van een bedrijf, dat in ruil daarvoor een bouwopdracht in Irak kreeg.

Foto:  Rikke van Geest

Met de order was een bedrag van 12 miljoen dollar (8,3 miljoen euro) gemoeid. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Justitie dinsdag (lokale tijd) bekendgemaakt.

De kolonel buiten dienst was in Irak voorzitter van een commissie die voor het Amerikaanse ministerie van Defensie bouwopdrachten moest verstrekken.

Ze nam onder meer een vakantie naar Thailand aan en ontving voor duizenden dollars aan goederen. Behalve de celstraf kreeg ze ook een boete van 5000 dollar (bijna 3500 euro) en moet ze de staat 9000 dollar (ruim 6200 euro) betalen als schadevergoeding.

De naam van het bedrijf dat de steekpenningen betaalde, is niet bekendgemaakt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)