Obama laat processen Guantanamo hervatten

Laatste update:  8 maart 2011 10:16 info

AMSTERDAM - President Barack Obama heeft maandag toestemming verleend om de militaire processen van gedetineerden in de Amerikaanse gevangenis in Guantanamo Bay op Cuba na een onderbreking van twee jaar te hervatten.

Foto:  ANP

 Bekijk video

Het besluit van Obama is een verdere bevestiging dat het detentiecentrum, dat Obama bij zijn aantreden beloofde binnen een jaar op te doeken, voorlopig niet gesloten wordt.

"Ik ben er sterk van overtuigd dat het Amerikaanse systeem van rechtspraak een belangrijk onderdeel is van ons arsenaal in de oorlog tegen Al-Qaida en zijn filialen, en wij zullen op alle aspecten van onze rechtspraak - ook de Artikel III-rechtbanken (federale burgerrechtbanken) - een beroep blijvenn doen om te verzekeren dat onze veiligheid en onze waarden worden versterkt", zei Obama.

Burgerrechter

Obama wilde het detentiecentrum sluiten en de terreurverdachten naar andere landen sturen of op Amerikaanse bodem voor de burgerrechter brengen.

Daar bleken echter zoveel juridische en politieke haken en ogen aan te zitten, dat sluiting onhaalbaar bleek.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)