Hevige vloedgolf Australië eist tenminste vier levens

Laatste update:  10 januari 2011 15:15 info

AMSTERDAM - Een onverwacht hevige vloedgolf heeft maandagmiddag (lokale tijd) in het Zuid-Oosten van het Australische Queensland vier mensen gedood. Voor het leven van drie anderen wordt gevreesd.

Foto:  AFP

Dat melden Australische media. Het drama vond plaats in de stad Toowoomba.

Er lijkt geen einde te komen aan de watersnood in Australië. Maandag bereikte het water op een aantal plaatsen een nieuw hoogtepunt. Het stadje Dalby overstroomde voor de vierde keer in korte tijd en werd wederom deels geëvacueerd.

De overstromingen kostten eerder al aan zeker twaalf mensen het leven. Meer dan 200.000 mensen en 11.000 gebouwen zijn getroffen door de overstromingen veroorzaakt door hevige regenval.

Gewassen zijn verwoest en tientallen kolenmijnen liggen stil. De schade wordt inmiddels geschat op omgerekend ruim 3,8 miljard euro.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)