Celstraffen voor betogers Minsk om protesten
MINSK - Een Wit-Russische rechtbank heeft dinsdagochtend meer dan 580 van de 639 betogers die vastzitten, tot maximaal vijftien dagen celstraf veroordeeld wegens deelname aan protesten tegen de herverkiezing van president Aleksandr Loekasjenko.
Foto: ANP
Dat berichtte het Russische persbureau Interfax dinsdag.
Het is niet duidelijk wat de aanklachten zijn tegen de overige mensen die zondag en maandag werden opgepakt. Zeven presidentskandidaten van de oppositie en binnen- en buitenlandse journalisten waren ook opgepakt.
Het Russische persbureau RIA Novosti meldde dat een opgepakte Russische fotograaf in hongerstaking is gegaan. Hij heeft sinds zondag alleen nog kraanwater en gesmolten sneeuw gedronken. Hij eist een ontmoeting met de Russische ambassadeur in Minsk.
Herkozen
Loekasjenko werd zondag herkozen met bijna 80 procent van de stemmen, aldus de nationale kiescommissie. Meer dan 90 procent van de ruim zeven miljoen kiesgerechtigde Wit-Russen zou zijn stem hebben uitgebracht.
Waarnemers van de Organisatie voor Veiligheid en Samenwerking in Europa (OVSE) hebben de verkiezingen als oneerlijk beoordeeld. Het tellen van de stemmen zou niet transparant zijn gebeurd.
Waarnemers van het Gemenebest van Onafhankelijke Staten (GOS) stelden dat de stembusgang wel legitiem was.

Startpagina