Grote demonstratie Londen tegen koranplan

Laatste update:  10 september 2010 16:18 info

LONDEN - Duizenden moslims hebben na het vrijdaggebed in Londen in een van de grootste moskeeën van West-Europa gedemonstreerd tegen het plan van een Amerikaanse predikant om korans te verbranden.

Foto:  ANP2

''Predikant Terry Jones heeft met zijn actie wereldwijd haat gezaaid'', zei de voorzitter van de Londense moslimgemeenschap, Hadhrat Mirza Masroor Ahmad.

''Religieus extremisme, of het nu christelijk, moslimextremistisch of anders van aard is, is nooit de ware spiegel van een geloof.''

De politie is in groten getale aanwezig om de demonstratie, waar ongeveer 11.000 mensen aan meedoen, in goede banen te leiden.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - Voetbal

Ferguson noemt Suarez 'schande' voor Liverpool

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video

Waarnemers weg

De Arabische Liga heeft de waarnemers in Syrië opgeroepen het land te verlaten.

Lees verder (7)