EU-parlement eist stopzetting uitzettingen

Laatste update:  9 september 2010 12:58 info

STRAATSBURG - Het Europees Parlement (EP) in Straatsburg vindt dat Frankrijk de uitzetting van Roma onmiddellijk moet stoppen. Het parlement spreekt ook zijn diepe bezorgheid uit over het Franse beleid jegens zigeuners.

Foto:  AFP

Het EP nam donderdag een resolutie aan die de politiek van de Franse president Nicolas Sarkozy bekritiseert.

Het parlement dringt er bij de Europese Commissie op aan na te gaan of het Franse beleid wel legaal is. ''Desnoods moet de commissie ingrijpen'', aldus D66-Europarlementariër Sophie in 't Veld, een van de initiatiefnemers van de resolutie.

De Franse overheid stuurde dit jaar al honderden Roma terug naar Roemenië en Bulgarije.

Parijs ging tot de actie over omdat veel zigeuners in Frankrijk geen werk of onvoldoende bestaansmiddelen hebben en voor problemen zouden zorgen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Politiek

'Kunduz' heeft Sap pijn gedaan

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video

Waarnemers weg

De Arabische Liga heeft de waarnemers in Syrië opgeroepen het land te verlaten.

Lees verder (7)