Chileense mijnwerkers leven nog

Laatste update:  23 augustus 2010 09:39 info

SANTIAGO - De 33 Chileense mijnwerkers die al zeventien dagen op ongeveer 700 meter onder de grond vast zitten, maken het naar omstandigheden goed, aldus de Chileense autoriteiten zondag (lokale tijd).

AFP

De mijnwerkers gebruikten de lichten op hun helmen om de mannen met een camera op te nemen.

De mannen stonden zwetend en zonder bovenkleding op de videobeelden. ''We konden blijheid en hoop in hun ogen zien'', aldus president Sebastian Pinera.

Briefjes

Reddingswerkers zochten sinds 5 augustus tevergeefs naar de vermiste werknemers van de San Jose kopermijn bij de stad Copiapo in het noorden van Chili. Ze boorden naar open ruimten en vonden die ook. De arbeiders bevestigden briefjes aan de boor, waarin ze lieten weten dat ze allemaal in leven zijn.

Via de geboorde, 8 centimeter brede leiding zijn plastic capsules met voedsel, drinken, communicatieapparatuur en camera's naar beneden gelaten. In het binnenste van de mijn bevinden zich watervoorraden en er is frisse lucht via ventilatieschachten.

Wel is het in de ruimte waar de kompels zich bevinden meer dan 32 graden Celsius en zeer vochtig.

Leiding

De reddingsdiensten boren vanaf maandag in zeker vier maanden tijd de leiding uit tot een tunnel van 66 centimeter breed om de 33 één voor één naar boven te kunnen halen.

Liefdesbrief

Het eerste geschreven teken van leven dat zondag naar boven kwam was een liefdesbrief van een 63-jarige mijnwerker aan zijn vrouw. ''Lieve Liliana, het gaat goed met me, godzijdank. Ik hoop hier snel uit te komen. Heb geduld en vertrouwen. Ik heb continu aan je gedacht'', schreef Mario Gomez.

''Ik wist dat mijn man sterk was'', zei een opgeluchte Liliana Ramirez nadat ze de brief had gelezen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video