Justitie eist openheid onderzoek misbruik

Laatste update:  20 augustus 2010 16:14 info

BRUSSEL - Het Belgische Openbaar Ministerie (OM) gaat in beroep tegen de weigering van een rechter om informatie over zijn onderzoek naar misbruik door katholieke geestelijken openbaar te maken.

Foto:  NU.nl/Johan O

Het OM vindt niet dat de onderzoeksrechter een uitspraak over de rechtmatigheid van het onderzoek geheim mag houden.

Dat maakte een woordvoerder van de Belgische minister van Justitie, Stefaan De Clerck, vrijdagmiddag bekend na een gesprek tussen De Clerck en het OM.

Op aandringen van justitie had een rechtbank bekeken of de onderzoeksrechter te ver was gegaan bij een spraakmakende politie-inval bij het aartsbisdom Mechelen-Brussel.

Operatie Kelk

Media meldden dat de rechtbank vorige week een deel van de huiszoekingen nietig verklaarde. Materiaal dat tijdens de zogenoemde Operatie Kelk in beslag was genomen, zou moeten worden teruggegeven.

Volgens een woordvoerder van De Clerck zal binnenkort blijken wat de uitspraak van de rechtbank precies inhoudt, want het OM eist een volledige en zo snel mogelijke uitvoering.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)