Barack Obama steunt moskee bij Ground Zero

Laatste update:  14 augustus 2010 17:07 info

WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama steunt het uiterst omstreden plan voor een moskee in de buurt van Ground Zero, de plek in New York die op 11 september 2001 werd verwoest door radicaalislamitische aanslagen.

Foto:  AFP

 Bekijk video

Volgens Obama mag in de Verenigde Staten niet worden getornd aan de godsdienstvrijheid.

''Als burger en als president vind ik dat moslims hetzelfde recht hebben hun godsdienst te beoefenen als alle anderen in dit land'', aldus Obama vrijdagavond in het Witte Huis.

De president was daar gastheer voor moslims die met hem een maaltijd nuttigden tijdens de vastenmaand voor moslims, de ramadan.

Eerste keer

Het was de eerste keer dat Obama zich publiekelijk uitliet over het plan om twee straten verwijderd van Ground Zero een islamitisch centrum met moskee te bouwen.

Tegenstanders zien de moskee als een provocatie en belediging van de bijna drieduizend slachtoffers van de moslimterreur.

Opiniepeiling

Bij een opiniepeiling in opdracht van de Amerikaanse nieuwszender CNN sprak 68 procent van de ondervraagden zich uit tegen het geplande islamitische gebedshuis, 29 procent was voor. Volgens CNN groeit het verzet tegen de moskee.

Geert Wilders wil op 11 september, negen jaar na de aanslagen, in New York tegen de moskee protesteren.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video

Waarnemers weg

De Arabische Liga heeft de waarnemers in Syrië opgeroepen het land te verlaten.

Lees verder (7)