Drie jaar cel voor stelen Monet

Laatste update:  1 juli 2010 17:41 info

WARSCHAU - Een 41-jarige Pool heeft donderdag drie jaar cel gekregen, omdat hij een kunstwerk van Monet heeft gestolen.

Foto:  ANP

De man bekende tijdens de zaak in 2000 het werk Plage De Pourville te hebben weggenomen uit een museum in Poznan.

De man had het werk van Monet al uren in het museum bewonderd. Hij sneed het schilderij uit de lijst en verving het met een nagemaakt werk.

Het echte werk zette hij in de gangkast in het huis van zijn ouders. In januari werd het schilderij teruggevonden.

De rechter besliste verder dat de man 6700 euro schadevergoeding moet betalen aan het museum.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Pinkpop 2012

Anouk krijgt eindelijk respect op Pinkpop

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)