Bavariavrouwen weer op vrije voeten

Laatste update:  22 juni 2010 13:50 info

AMSTERDAM - De aanklager bij de rechtbank in Johannesburg heeft dinsdag de rechtszaak tegen de twee 'Bavariavrouwen' ingetrokken.

ANP

Volgens een woordvoerder van de aanklager gebeurde dit nadat de wereldvoetbalbond FIFA en de bierbouwer een schikking hadden getroffen. Over de inhoud van de schikking wilde de woordvoerder niks zeggen.

De Nederlandse vrouwen werden beschuldigd van het ontplooien van verboden commerciële activiteiten tijdens de wedstrijd Nederland-Denemarken een week geleden.

Ze droegen oranje jurkjes van het biermerk. De FIFA is tegen deze sluikreclame omdat het concurrerende biermerk Budweiser officieel sponsor is.

Schikking

Een woordvoerder van de openbare aanklager bevestigde dat FIFA en Bavaria een schikking hadden getroffen. ''Het is niet aan mij om bekend te maken of er geld is betaald'', benadrukte hij.

''In zulke gevallen worden bovendien ook zelden bedragen bekendgemaakt'', aldus de woordvoerder. ''Dat zou mensen op verkeerde gedachten kunnen brengen. Want laten we duidelijk zijn. Deze vrouwen hebben de wet overtreden.''

Paspoort

Het tweetal, dat al op borgtocht vrij was, hing een celstraf van maximaal zes maanden boven het hoofd. Ze hebben inmiddels hun paspoort terug.

De twee vrouwen poseerden na afloop met een bos rozen in de hand voor de verzamelde fotografen en cameraploegen. Het incident genoot grote internationale aandacht. Zonder iets te zeggen vertrokken ze daarna met een busje.

Verhagen

Minister Verhagen van Buitenlandse Zaken is tevreden over de schikking die is getroffen in het reclameconflict . Dat blijkt dinsdag uit een bericht van hem op Twitter. ''Mooi zo: Bavaria-vrouwen kunnen gewoon naar huis en het conflict tussen FIFA en Bavaria is over. Precies waar we ons voor hadden ingezet.''

De Nederlandse ambassade in Pretoria (Zuid-Afrika) bemiddelde in het conflict tussen de wereldvoetbalbond FIFA en Bavaria over de vrouwen die de bierbrouwer had ingeschakeld voor een reclamecampagne. De ambassade wilde niet dat de twee Nederlandse vrouwen die waren aangeklaagd, het slachtoffer zouden worden van het conflict.

Kosten

De zaak was dinsdagochtend aanvankelijk twee uur uitgesteld omdat de raadslieden nog met elkaar in gesprek waren. De aanklager in Johannesburg achtte bewezen dat de brouwer de reis- en verblijfskosten van de twee Nederlandse vrouwen heeft betaald.

Bavaria wil niks zeggen over de overeenkomst en wat het eventueel heeft betaald. Dat is onderdeel van de overeenkomst van de bierbrouwer en de FIFA, aldus het bedrijf. De bierbrouwer laat wel weten ''ontzettend blij'' te zijn dat de aanklacht is ingetrokken.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)