Dodental brand Bangladesh loopt op

Laatste update:  4 juni 2010 09:31 info

DHAKA - Bij een brand in de hoofdstad van Bangladesh, Dhaka, zijn zeker 108 mensen om het leven gekomen. Daarnaast raakten meer dan honderd mensen gewond door de vuurzee in een reeks complexen met appartementen en winkels.

ANP

Dat meldden de autoriteiten vrijdag. Op het dak van een van de gebouwen was een huwelijksfeest aan de gang.

De brandweer denkt dat het aantal doden daarom zo hoog is. De bruid zelf is gespaard, doordat zij nog in een schoonheidssalon zat.

Transformator

De brand brak uit na een explosie in een transformator in de oude binnenstad van Dhaka. Het vuur verspreidde zich vervolgens naar Kayettuli, een van de meeste dichtbevolkte gebieden van de hoofdstad.

Honderden mensen zaten urenlang vast in brandende gebouwen, terwijl reddingswerkers probeerden zich een een weg te banen door de nauwe straatjes van de wijk.

Chemicaliën

In enkele winkels werden chemicaliën verkocht die vlam vatten, waardoor het vuur snel verder om zich heen greep.

''De temperatuur en de vrijgekomen gassen werden onverdraaglijk'', aldus de brandweer. Ziekenhuizen werden overspoeld door slachtoffers met ernstige brandwonden en ademhalingsproblemen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Auto

BMW M6 gepresenteerd

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (102)

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video

Waarnemers weg

De Arabische Liga heeft de waarnemers in Syrië opgeroepen het land te verlaten.

Lees verder (7)