Dagelijks 159 duizend liter olie in Golf van Mexico

Laatste update:  28 april 2010 09:51 info

AMSTERDAM - In de Golf van Mexico proberen bergers met een op afstand bediende onderwaterrobot op een diepte van anderhalve kilometer een boorput af te sluiten, waaruit sinds het exploderen en zinken van het booreiland Deepwater Horizon 159 duizend liter ruwe olie per dag in zee stroomt.

Als de pogingen mislukken dan zit er niets anders op dan een ander gat te boren om de oliestroom om te leiden.

Dit zou twee maanden vergen en al die tijd zou er nieuwe olie kunnen aanspoelen op de kust, van de witte zandstranden in Florida tot aan de mangrovebossen in Louisiana.

Het booreiland zonk vorige week donderdag, twee dagen nadat het was getroffen door een explosie en brand. Elf van de 126 bemanningsleden worden vermist en zijn vermoedelijk omgekomen. Het boorplatform was eigendom van Transocean en gehuurd door BP.

Ontruimd

In de Golf van Mexico is een ander booreiland ontruimd. Dat meldden de Amerikaanse autoriteiten dinsdag.

De Ocean Endeavour werd ontruimd doordat de olievlek gevaarlijk dichtbij komt. Het gaat om een voorzorgsmaatregel.

Bedreiging

Maandagmiddag dreef een olievlek van 77 kilometer bij 63 kilometer langzaam naar het noorden. De olie vormt een bedreiging voor de vogelkolonies op de Chandeleur- en Breton-eilanden voor de kust van Louisiana.

Ook de oesterbedden ten oosten van de monding van de Mississippi lopen gevaar.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)