Paus noemt kerk 'gewond door zonde'

Laatste update:  17 april 2010 17:32 info

VALETTA - De kerk is gewond door onze zonden. Dit zei paus Benedictus XVI zaterdag op weg naar Malta.

Foto:  ANP

Een woordvoerder van het Vaticaan lichtte toe dat de paus daarmee sprak over de schandalen van misbruik van kinderen waar de kerk mee wordt geconfronteerd.

In meerdere landen zijn de afgelopen jaren mensen naar voren gekomen die stellen in het verleden als kind seksueel te zijn misbruikt door geestelijken in rooms-katholieke instellingen.

Benedictus XVI kwam zaterdagmiddag aan op Malta voor een tweedaags bezoek aan de bijna geheel rooms-katholieke eilandenrepubliek in de Middellandse Zee.\

Hij herdenkt daar dat het 1950 jaar geleden is dat de apostel Paulus op weg naar Rome schipbreuk zou hebben geleden aan de noordkust van Malta.

President

De paus werd onder anderen ontvangen door de Maltese president George Abela en voorzitter van de Maltese bisschoppenconferentie Paul Cremona en Mario Grech, de bisschop van Gozo, het kleinere eiland ten noordwesten van Malta, dat bij de republiek hoort.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)