Denemarken wilde Nederland opvolgen in Uruzgan

Laatste update:  27 maart 2010 12:32 info

DEN HAAG - Denemarken had Nederland kunnen opvolgen als militair leidend land in de Zuid-Afghaanse provincie Uruzgan. Nederland moest dan wel langer in Uruzgan blijven met een flink aantal militairen, onder wie trainers.

Foto:  Mindef

Ingewijden in Den Haag hebben dit zaterdag bevestigd naar aanleiding van een reconstructie van de val van het kabinet in NRC Handelsblad.

Op 20 februari klapte het kabinet door onenigheid tussen de PvdA en CDA over een verlenging van de missie. De PvdA wilde alle militairen terughalen uit Uruzgan.

Het is nog steeds niet duidelijk wie Nederland opvolgt als de missie stopt op 1 augustus. De NAVO zal dat waarschijnlijk in april bekendmaken. Dan is er nog een grote bijeenkomst in Talinn in Estland.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - EK 2012

Lees alles over het EK op NUsport

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)