Zware naschokken treffen midden van Chili

Laatste update:  5 maart 2010 14:15 info

WASHINGTON/SANTIAGO - Het midden van Chili is vrijdag getroffen door drie zware naschokken. Dat meldde de Amerikaanse Geologische Dienst. De schade door de naschokken is minimaal.

Foto:  AFP

De eerste naschok had een kracht van 6,2 op de schaal van Richter, de tweede een kracht van 6,8, terwijl de derde 6,6 op de schaal van Richter optekende.

Het epicentrum van de zwaarste naschok lag 30 kilometer ten noordwesten van het zwaargetroffen Concepción op een diepte van 30 kilometer.

Dakloos

Het gebied rond de stad Concepción werd vorige week zaterdag getroffen door een aardbeving met een kracht van 8,8 op de schaal van Richter. Daardoor raakten twee miljoen mensen dakloos en werd de infrastructuur in de regio zwaar beschadigd.

Over het dodental bestaat veel onduidelijkheid. Eerder was er sprake van zeker achthonderd doden, maar donderdag meldden de autoriteiten dat slechts 279 doden zijn geïdentificeerd. Onbekend is hoeveel doden nog niet zijn geïdentificeerd.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Wetenschap

Stevige vorstperiode maakt winter ‘normaal’

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (101)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Suarez-imitatie

Voor aanvang van het duel tussen Aston Villa en Manchester City weigert de clubmascotte van Villa de hand te schudden van zijn collega.

Bekijk de video

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)