Denen betreuren excuses krant aan moslims

Laatste update:  26 februari 2010 19:38 info

KOPENHAGEN - Denen hebben vrijdag verbolgen gereageerd op de excuses van een Deense krant voor het afdrukken van een spotprent over de islamitische profeet Mohammed.

Zij vinden dat het dagblad Politiken zwicht voor moslims en afstand neemt van de vrijheid van meningsuiting.

Een knieval voor islamisten, compleet overbodig, beschamend en pijnlijk, aldus politici en commentaren in Deense media. In een groot artikel biedt Politiken iedereen excuses aan die door herpublicatie van de spotprent werd beledigd.

Het zijn de eerste excuses van een Deens dagblad in de affaire. Zij komen na overleg met acht internationale moslimorganisaties.

Karikatuur

De krant, die als liberaal gold, toonde in 2008 de spraakmakende karikatuur van Mohammed als bomterrorist opnieuw.

Net als vele andere Deense kranten reageerde Politiken met de actie op de bekendmaking dat de tekenaar van de prent, Kurt Westergaard, met de dood was bedreigd. Ook Westergaard zelf noemde de stap van Politiken een afscheid van de vrijheid van meningsuiting.

De Deense krant Jyllands-Posten publiceerde in september 2005 de spotprent als eerste, samen met elf andere karikaturen over de islam. Maanden later kwam het tot protesten in de islamitische wereld.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video