Obama presenteert nieuw zorgplan

Laatste update:  22 februari 2010 17:16 info

WASHINGTON - De Amerikaanse president Barack Obama probeert zijn omstreden hervormingsplannen voor de gezondheidszorg nieuw leven in te blazen.

Foto:  AFP

Het Witte Huis heeft maandag een herzien voorstel gepresenteerd, drie dagen voor een topontmoeting met Democratische en Republikeinse politici.

Het nieuwe plan kost volgens het Witte Huis 950 miljard dollar (bijna 700 miljard euro) over de komende tien jaar.

De middenklasse krijgt een belastingvoordeel om de zorgverzekering betaalbaar te houden. Het overheidstoezicht op de berekende premies wordt aangescherpt, om woekeren te voorkomen.

Wetsvoorstellen

De Senaat en het Huis van Afgevaardigden stemden vorig jaar in met twee aparte wetsvoorstellen om de zorgsector te hervormen.

Op basis van die plannen moet nu een compromisvoorstel worden ingediend, waarover de beide kamers van het Amerikaanse parlement nogmaals moeten stemmen.

De plannen van Obama zijn niet geliefd in de VS. De Republikeinen hekelen de in hun ogen socialistische en on-Amerikaanse plannen, die tot veel overheidsbemoeienis zouden leiden. Ook veel Democraten stemden tegen de voorstellen van hun president.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - EK 2012

Lees alles over het EK op NUsport

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)