Klimmer dood na val in actieve vulkaan

Laatste update:  17 februari 2010 12:37 info

WASHINGTON - Een Amerikaanse klimmer is overleden nadat hij in de krater van de actieve vulkaan Mount Saint Helens was gestort, in de noordwestelijke staat Washington. Reddingswerkers haalden het stoffelijk overschot dinsdag uit de vulkaan.

Foto:  NU.nl/Chris Heijmans

Dat meldde de Amerikaanse nieuwszender CNN woensdag.

De 52-jarige man wilde zich maandag bij de krater laten fotograferen, toen het sneeuwdek ineens inzakte. De klimmer viel achterover en landde op een rand op ongeveer 450 meter diepte.

Kort na de val wist een helikopter vlakbij het slachtoffer te komen, maar de reddingswerkers konden hem toch niet helpen. Daarna moest de reddingsactie worden gestaakt vanwege slecht weer.

Ervaren

Het slachtoffer was een ervaren trekker die Mount Saint Helens al bijna zeventig keer had beklommen. Zijn klimgenoot vertelde over de val: ''Ik keek hem recht in zijn gezicht aan, hij was maar 3 meter van me vandaan en toen verdween hij ineens.''

De autoriteiten van het nationale park zeggen dat ze via hun website hebben gewaarschuwd voor de onstabiele kraterrand. De vulkaan trekt jaarlijks duizenden klimmers.

Vulkaaneruptie

In 1980 kwamen bijna zestig mensen om het leven door een uitbarsting van de Mount Saint Helens. Het was de dodelijkste vulkaaneruptie van de Amerikaanse geschiedenis.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - EK 2012

Lees alles over het EK op NUsport

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)