Graffiti op Anne Frank Centrum Berlijn

Laatste update:  5 februari 2010 20:09 info

BERLIJN - Onbekenden hebben in het trappenhuis van het Anne Frank Centrum in Berlijn antisemitische graffiti gespoten. Medewerkers van het museum ontdekten vrijdagochtend een hakenkruis en het woord 'Jood'.

Foto:  ANP

Zij alarmeerden de politie. Het Anne Frank Centrum strijdt tegen antisemitisme, vooroordelen en discriminatie.

Anne Frank werd in 1929 geboren in Frankfurt am Main. In 1933 vluchtte ze met haar familie naar Amsterdam. Tijdens de Tweede Wereldoorlog dook ze onder en hield ze een later wereldberoemd geworden dagboek bij. In 1944 werd het gezin verraden en gedeporteerd.

Op 15-jarige leeftijd kwam het Joodse meisje om in het concentratiekamp Bergen-Belsen.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Film

BAFTA voor Meryl Streep in rol Thatcher

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Meryl Streep wint BAFTA

Meryl Streep heeft zondag de BAFTA voor beste actrice gewonnen voor haar rol als Margaret Thatcher in de film The Iron Lady. Ook The Artist viel in de prijzen.

Lees meer

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video