Zware storm lijkt oorzaak vliegtuigcrash

Laatste update:  25 januari 2010 16:24 info

BEIROET - Een zware storm lijkt de oorzaak te zijn van het neerstorten van een vliegtuig van Ethiopian Airlines in de Middellandse Zee. Dat heeft de Libanese minister van Defensie Elias Murr maandag laten weten.

AFP

De Boeing 737-800 stortte maandagochtend als een vuurbal in zee nadat het was opgestegen vanaf de luchthaven van Beiroet. Van de negentig inzittenden zijn 24 tot nu toe geborgen, meldde een Libanese veiligheidsfunctionaris.

Vermoedelijk heeft niemand de ramp overleefd. Een defensiefunctionaris meldde eerder dat het toestel in vier stukken explodeerde voordat het in zee stortte. Wat er precies is misgegaan, is vooralsnog onduidelijk.

Bliksem

Volgens het Nederlandse NLR Air Transport Safety Institute (NLR-ATSI) is het te vroeg om te zeggen waardoor het vliegtuig is neergestort.

Volgens het instituut, dat zich inzet voor de veiligheid van het vliegverkeer, komen blikseminslagen op vliegtuigen geregeld voor maar zijn ze zelden fataal. Sinds 1963 gebeurden slechts vijf dodelijke ongevallen met grote vliegtuigen.

Blikseminslagen tijdens de vlucht zijn niet zeldzaam, aldus NLR-ATSI. In ongeveer één op de 2500 vluchten wordt een vliegtuig door het natuurverschijnsel getroffen.

Modern

De Boeing 737-800 van Ethiopian Airlines was een modern straalverkeersvliegtuig, meldt het instituut verder. Het toestel werd gebouwd in 2002 en had iets meer dan 25.000 vlieguren gemaakt. Ethiopian Airlines leaste het vliegtuig sinds september vorig jaar. De vorige eigenaar was Ryanair.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - EK 2012

Lees alles over het EK op NUsport

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)