'Suu Kyi komt in november vrij'

Laatste update:  25 januari 2010 07:49 info

YANGON - De Myanmarese oppositieleidster Aung San Suu Kyi wordt in november ontslagen van huisarrest. Dat heeft een Myanmarese minster maandag gezegd tijdens een officiële bijeenkomst.

Foto:  ANP

Dat hebben twee aanwezigen laten weten. De winnares van de Nobelprijs voor de Vrede is het symbool van de oppositie in Myanmar.

Suu Kyi (64) kreeg in augustus achttien maanden extra huisarrest opgelegd omdat ze een Amerikaan onderdak had geboden in haar woning in Yangon. Ze zou daarmee de regels hebben overtreden die golden voor haar lopen huisarrest.

Parlementsverkiezingen

Veel waarnemers verwachten dat de machthebbers in Myanmar in oktober de eerste parlementsverkiezingen in twee decennia zullen houden. Kyi zou dan pas na de stembusgang worden vrijgelaten.

De minister zou volgens de drie getuigen, die anoniem willen blijven, de komende vrijlating van de oppositieleidster hebben bekendgemaakt tijdens een bijeenkomst in de stad Kyaukpadaung, ongeveer 565 kilometer ten noorden van de vroegere hoofdstad Yangon.

De bewindsman zou ook hebben gezegd dat de vroegere vicevoorzitter van de partij van Suu Kyi, Tin Oo, op 13 februari wordt vrijgelaten.

Militair bewind

De Nationale Liga voor Democratie van Suu Kyi won in 1990 met overmacht de laatste parlementsverkiezingen in Myanmar. Het militaire bewind weigerde de uitslag te aanvaarden en de 64-jarige oppositieleidster werd daarna verscheidene jaren in haar bewegingsvrijheid beperkt.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

NUsport - EK 2012

Lees alles over het EK op NUsport

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)