VN-topman Ban Ki-moon snel naar Haïti

Laatste update:  15 januari 2010 20:04 info

NEW YORK - Secretaris-generaal Ban Ki-moon van de Verenigde Naties reist spoedig naar Haïti. Dat maakte hij vrijdag bekend. Door een aardbeving met een kracht van 7,0 op de schaal van Richter kwamen vermoedelijk tienduizenden mensen om het leven, onder wie tientallen VN-medewerkers.

Foto:  ANP

''Ik ga zeer spoedig naar Haïti om zowel mijn solidariteit met de bevolking van Haïti en onze VN-staf te betuigen als om de situatie zelf in ogenschouw te nemen'', zei Ban.

Hij liet verder weten dat het dodental onder VN-medewerkers op dit moment op 37 staat. Op een na werkten ze allemaal voor de VN-vredesmissie Minustah. Nog ongeveer 330 leden van de VN-staf worden vermist.

De VN proberen 550 miljoen dollar (382 miljoen euro) bijeen te krijgen voor noodhulp aan Haïti.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)