Bestelwagen met explosieven ontdekt in Spanje

Laatste update:  10 januari 2010 07:50 info

MADRID - De Spaanse politie heeft zaterdagavond bij de noordwestelijke stad Zamora een bestelwagen met explosieven gevonden. De auto met Franse kentekens werd voor een routinecontrole aangehouden, berichten Spaanse media zondag.

Foto:  AFP

De bestuurder en bijrijder wisten aanvankelijk aan de politie te ontsnappen door er met de patrouillewagen van de agenten vandoor te gaan.

Beiden zijn korte tijd later in het nabijgelegen Portugal gearresteerd. Het gaat vermoedelijk om leden van de Baskische terreurbeweging ETA.

Het is niet bekend wat de twee met de voorraad explosieven van plan waren.

Zaterdag werden volgens de kranten El Mundo en El País bij de Franse stad Clermont-Ferrand twee prominente voortvluchtigen van de ETA aangehouden en zijn wapens in beslag genomen in een gezamenlijke actie van de Spaanse en Franse politie

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Achterklap

Joan Franka was niet zenuwachtig

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Verkiezingen Egypte

Egypte telt stemmen na de eerste ronde van de presidentsverkiezingen die lijken uit te lopen op een finale tussen de Moslimbroeders en 'Mubarak'.

Lees verder (4)

Songfestival

Joan Franka is er niet in geslaagd de finale van het Eurovisiesongfestival te bereiken.

Lees verder en bekijk foto's

Formule 1 Preview

Het is een onvervalste klassieker in de autosport: de Grand Prix van Monaco. Zondag staat hij weer op het programma.

Lees verder

Treinbotsing India

Bij een botsing van een passagierstrein op een stilstaande goederentrein in het zuiden van India zijn dinsdag minstens 24 mensen om het leven gekomen.

Bekijk fotoserie (6)