Restanten oud vliegtuig gevonden op Zuidpool

Laatste update:  3 januari 2010 20:16 info

SYDNEY - Onderzoekers hebben op de Zuidpool de restanten gevonden van het vliegtuig dat de eerste vlucht over Antarctica had moeten maken.

 Bekijk video

Het Australische onderzoeksteam zocht al drie zomers naar het in 1911 gebouwde toestel, meldden lokale media zondag.

Geoloog en ontdekkingsreiziger Douglas Mawson hoopte aan het begin van de twintigste eeuw als eerste het bevroren continent over te vliegen.

Zowel zijn plannen als zijn toestel sneuvelden echter nog voor het vertrek van de expeditie tijdens een demonstratievlucht in Australië. Niemand raakte gewond, maar het vliegtuig was niet meer te redden en werd gesloopt voor onderdelen.

Slee

Het grootste deel van het toestel kwam alsnog terecht op de Zuidpool: de onderdelen werden gebruikt om een soort gemotoriseerde slee te bouwen. De vleugels van het toestel werden achtergelaten.

De vliegtuigmotor bleek uiteindelijk niet te zijn opgewassen tegen de extreme kou en het voertuig bleef in 1912 in de sneeuw op Antarctica achter.

Reageer op dit artikel:
Stuur door:
Deel artikel:

Eerdere berichten

Gisteren

Cd-recensies

Van Halen - A Different Kind Of Truth

Banner NUjournaal Algemeen

Nieuws in beeld

Een overzicht van de meest bijzondere nieuwsfoto's.

Bekijk fotoserie (100)

Anti-kernenergie

Duizenden Japanners zijn zaterdag de straat opgegaan om te protesteren tegen kernenergie.

Bekijk fotoserie (5)

Kirgizië

Militairen in het Kirgizische Petrovka oefenen in de sneeuw.

Bekijk fotoserie (3)

Arbiter aangevallen

In de negende divisie van Brazilië was een scheidsrechter zijn leven niet zeker na een discutabele beslissing.

Bekijk de video

Waarnemers weg

De Arabische Liga heeft de waarnemers in Syrië opgeroepen het land te verlaten.

Lees verder (7)